TRANSLATE

Citizen Of The World

poniedziałek, 16 września 2013

Rheinfall czyli "Mała Niagara" w środku Europy.


Rhine Falls - wodospad na Renie koło Szafuzy w Szwajcarii. Największy wodospad w Europie (często określany jako mała Niagara). Szerokość wodospadu wynosi 150 metrów, wysokość 23 metry.

Ogromne ilości spienionej wody, przewalające się przez wielkie skalne progi, stanowią widok dość niesamowity. Tu człowiek czuje się malutki wobec sił natury. Stateczki z turystami, walcząc z rzeką, podpływają na środku wodospadu do dużej skały, przecinającej spieniony nurt. Wdrapać się tam można po schodach na górę, by podziwiać skotłowaną wodę. Średnio latem przepływa tędy 700 m3 wody w ciągu sekundy (są lata, że prawie 2 razy więcej…).

W okolicy wodospadu są duże płatne parkingi, więc nie było kłopotu z pozostawieniem auta. Schodząc w dół, na północny brzeg, można podejść do Schloss Wörth – jest tu restauracja i punkt widokowy na wodospad.

 


Poniżej na zdjęciu cudowni ludzie: Państwo Zdzisława i Wacław Gilowie!


Oto Pani Ania Adamczyk. Pani Ania to prawdziwy wulkan energii, uśmiechu i życzliwości. Rzadko w czasie jakichkolwiek wycieczek poznaję tak cudowne dusze! Pani Aniu oby w naszym życiu było jak najmniej "nabrzmiałych problemów rzemiosła" :)