TRANSLATE

Citizen Of The World

poniedziałek, 28 października 2013

Genderowy Pokaz Jagi Hupało - "Born to Create"


 
"Szczypię się w policzek, ale jakoś nie mogę się obudzić. Nie, to nie szalony sen po przedawkowaniu Facebooka i zupy dyniowej, ale antyfestiwal performance'u i sztuki w przestrzeni publicznej VARVIE!"

Kilka dni temu miałem przyjemność wziąć udział w pokazie Jagi Hupało w ramach projektu Gender Fashion i AntyFestiwalu.

Jaga Hupało jest hair designerem, twórcą nowych form. Świadomie obrała drogę tworzenia - zbierając ułamki przeszłości, pozostaje tu i teraz, konsekwentnie zdążając ku temu, co będzie. Swoją pracą nadaje nowy kształt rzeczywistości, w widoczny sposób pozwalając ujawnić się osobowości tych, którzy do niej przychodzą. W nich poszukuje inspiracji, wydobywając ich charakter, podkreślając urodę, przywracając spokój i optymizm.

Gdy zapytać ją, które gwiazdy czeszą się w jej atelier, z uśmiechem ucina - to tajemnica zawodowa! Nie jest jednak tajemnicą, że Jaga Hupało to czołowy hair designer w naszym kraju, a spod jej nożyczek wyszło niezliczenie wiele docenionych stylizacji, w tym fryzury celebrytów, projekty specjalne do oper, teatrów, filmów, pokazów mody, jak i galerii sztuki.

Oto opis Jagi do pokazu w którym miałem przyjemność aktywnie uczestniczyć:

"Coraz silniejszym nurtem estetycznym jest design indywidualny, w oparciu o analizę potrzeb wynikających między innymi z naszej seksualności - to wartość dodana do modnego wcześniej stylu uni-sex .
Człowiek - jego potrzeby, pragnienia - to punkt wyjściowy do działań moich i mojego zespołu. Uwielbiamy poznawać, rozmawiać, tworzyć, kreować szczególnie w kontekście tkanki miejskiej, blisko sztuki."

Tyle w słowach - charakter imprezy najlepiej odzwierciedlają zdjęcia: